Sıkça Sorulan Sorular

 

Ø  Nasıl Üye Olabilirim, üyelik ücreti var mı ?

    Hallederizkanka.com’a girdikten sonra sitenin sağ üst tarafında bulunan “Oturum Aç”  butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda “Hesap Oluşturun” butonuna tıklayarak yada en üstte bulunan “Facebook ile Bağlan” butonuyla üye olabilirsiniz. Sitemize üye olmak ücretsizdir.

Ø  Şifremi nasıl sıfırlayabilirim ?

    Şifrenizi bilmiyor yada hatırlamıyorsanız Hallederizkanka.com’a girdikten sonra sitenin sağ üst tarafında bulunan “Oturum Aç” butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda “Şifrenizi Kurtarın” butonuna tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Şifrenizi profil sayfanızdan da değiştirebilirsiniz

Ø  Sitenizde neler yapabilirim ?

    Hallederizkanka.com’ ihtiyacınız olan ne varsa yapma imkanı sunuyor. Örneğin canınız sıkılmıştır ve can sıkıntınızı gidermek istiyorsanız Oyun Modülümüzü ziyaret edebilirsiniz. Gündemi takip ederek yeni gelişmelerle ilgili bilgi almak isterseniz Haber Modülümüzü ziyaret edebilirsiniz. 10 dakikada nelerin piştiğini merak ediyorsanız Yemek Tarifleri Modülümüz tam size göre yada buzdolabınızda domates ve yumurtanın olduğunu düşünerek bunlarla yapılacak yemekleri görüp, tariflerini öğrenmek isterseniz Yemek Tarifleri Modülümüzü ziyaret edebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanarak para kazanmak isterseniz Hizmet Modülümüzü ziyaret edip mevcut hizmetleri görüntüleyerek ihtiyacınız olan ne varsa satın alabilirsiniz. Haber, Yemek Tarifleri ve Oyun Modüllerimize, Anasayfadaki Sosyal butonuyla geçiş yapabilirsiniz. İnternetten yapacağınız alışverişlerinizde çok özel indirimlerden faydalanmak için Promosyon Modülümüzü ziyaret edebilirsiniz. Onlarca markadan yüzlerce promosyon sizleri bekliyor.

Ø  Oyun oynamak için ücret ödememiz gerekiyor mu?

        Hallederizkanka.com Oyun Modülünde oynayacağınız tüm oyunlar ücretsizdir.

Ø  Peki bizlerde Haber ekleyebilir miyiz ?

        Hallederizkanka.com’ a üye olduktan ve email adresinize gönderilen aktivasyon kodunu onayladıktan sonra sizde haber ekleyebilirsiniz. Haber modülüne giriş yaptıktan hemen sonra sağ üstte bulunan profil resminizin yanında ki ok butonuna basarak açılan sekmede “Yeni İçerik Ekle” butonuyla sizde haber ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz haberler editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra sitemizde yayınlanacaktır.

 

Ø  Nasıl Hizmet Satın Alırım?

HallederizKanka Hizmet Modülünde yer alan tüm hizmetler, kullanıcıların kendi oluşturdukları hizmetlerdir. İlginizi çeken bir kategoriye girerek veya ana sayfada beğendiğiniz hizmetin üzerine tıkladığınızda o hizmetle ilgili detay sayfası açılır. Karşınıza çıkan sayfada içerikle ilgili ve o içeriği oluşturan kullanıcıyla ilgili bilgileri görebilirsiniz. Satın alma işlemi için ekranın sağ üst kısmında yer alan "Satın Al" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Ø  Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

HallederizKanka.com' Hizmetler Modülünden satın almak istediğiniz hizmetleri PayPal yoluyla satın alabilirsiniz.

Ø  Satın Alma Sonrası İşlemler Nelerdir?

HallederizKanka.com’da hizmet satın aldıktan sonra siparişiniz oluşur ve oluşan siparişinizle ilgili detayları görüntüleyip satıcıyla iletişime geçebileceğiniz ekrana yönlendirilirsiniz. Satıcı’nın satın almış olduğunuz hizmeti onaylamasının ardından, hizmetle ilgili olarak süreç başlar. Siparişinizin gidişatı ve detayları için görüşme odasından satıcıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Satın almış olduğunuz hizmeti yine bu görüşme odasında teslim alarak, sipariş tamamlandı veya sipariş tamamlanmadı seçenekleriyle işlemi bitirebilirsiniz.

Ø  Güvenli Alışveriş Nedir?

HallederizKanka.com, HallederizKanka Güven Sistemi ile çalışır.Siz hizmeti satın aldıktan sonra hizmet bedeli, HallederizKanka tarafından yönetilen Güvenli Hesap’a transfer edilir. Satıcı, verdiğiniz siparişi teslim ettikten sonra sizin onayınız gerekir. Siz siparişi inceledikten siparişi tamamla butonuna bastığınız anda satış gerçekleşmiş olur ve ödenecek ücret otomatik olarak satıcının hesabına aktarılır. Eğer siparişi tamamlanmadı butonuna basar ve siparişi iptal ederseniz, ödemiş olduğunuz tutar HallederizKanka cüzdanınıza geri aktarılır. Bu parayı Paypal hesabınıza geri aktarabilir yada yeni bir satın almak için kullanabilirsiniz.

Ø  Satın Aldığım Hizmet Beklediğim Gibi Çıkmadı. Ne Yapmam Gerekiyor?

HallederizKanka, öncelikle alıcıların haklarına sahip çıkar. Satın almış olduğunuz hizmet, satıcının ön izleme ekranında belirttiği bilgilere göre farklılık gösterir ve beklediğiniz gibi çıkmazsa görüşme ekranı üzerinden düzenleme talebinde bulunabilirsiniz. Düzenleme talebinde bulunduğunuz hizmeti tekrar beğenmemeniz durumunda ise görüşme odasında Siparişi için iptal talebinde bulunabilirsiniz.

 

Ø  Hizmet Satma Rehberi

·         Nasıl Hizmet Satışı Yaparım?

HallederizKanka.com’da hizmet oluşturmak ücretsizdir. Hizmet modülüne girip üye girişi yaptıktan sonra ekranın sağ üst tarafındaki profil resminizin yanındaki ok’a tıklayarak açılan sekmelerden “Yeni Hizmet Ekle” butonuna tıklayarak hizmetinizi oluşturabilirsiniz. Hizmet oluşturma ekranındaki zorunlu alanları doldurup, kaydet butonuna tıkladığınız an hizmetinizi oluşturmuş olursunuz. Oluşturmuş olduğunuz hizmet moderatörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra sitede satışa başlarmış olursunuz. Kaydettiğiniz hizmetler HallederizKanka ekibi tarafından incelenerek 24 saat içerisinde onaylanarak yayına alınacaktır.

·         Neler Satabilirim?

HallederizKanka.com’da 12 farklı ana kategoriden dilediğiniz biri için yetenek oluşturabilir ve bunların her birini satabilirsiniz. Aynı zamanda bu ana kategorilerin içerisinde yer alan alt kategorileri seçerek hizmetinizi tanımlayabilir ve farklılaştırabilirsiniz. 12 farklı ana kategori Grafik&Tasarım, Video&Animasyon, Online Pazarlama, Yazı&Çeviri, Reklam, İş, Programlama&Teknoloji, Müzik&Ses, Eğlenceli&Tuhaf, Yaşam Tarzı, Hediyeler ve Diğer’den oluşmaktadır.

·         Komisyon Ücreti Nedir?

HallederizKanka, standart her satışınız için %15 komisyon almaktadır. Yaptığınız her 10 TL’lik satış için 8,5 lirası satıcıya, 1,5 lirası ise HallederizKanka’ya aktarılmaktadır. Bu oran HallederizKanka tarafından sabit tutulmaktadır ancak; promosyon veya kampanya gibi durumlarda farlılık gösterebilir.

·         Görüşme Odası Nedir? Neler yapılabilir?

Görüşme Odası, satın alma işleminden siparişin sonlandırılmasına kadar olan süreci takip etmenizi sağlar. Sipariş verildikten sonra görüşme odasına geri sayım yapan bir sayaç bulunmaktadır, hizmetin teslimat süresine bağlı olarak bu süre değişmektedir. Görüşme Odasında alıcı ile satıcı mesajlaşabilir, aynı zamanda hizmetin detaylarını da görebilir. Satıcı, hizmeti bu ekran üzerinden teslim ettiği gibi, alıcı da siparişi sonlandırma işlemini veya düzenleme talebini bu ekrandan yürütmektedir.

·         Satışını Yaptığım Ürünü Alıcı Onaylamadı. Ne Yapmam Gerekiyor?

Siparişinizi teslim ettiniz, fakat alıcıdan hala bir ses çıkmadı. Eğer siz teslimattan sonra alıcı her hangi bir işlem yapmazsa, siparişiniz 24 saat sonunda otomatik olarak kapanır ve tamamlanmış sayılır. Tamamlanan hizmet sonunda ise komisyon bedeli kesilerek, kazancınız HallederizKanka’da bulunan hesabınıza aktarılır.

·         Kazandığım Parayı Nasıl Çekebilirim?

Kazandığınız para sağ üstte olan profil fotoğrafınıza tıkladığınızda adınızın yanındaki bakiyede görünür. Dilediğiniz zaman para çekme talebinde bulunabilirsiniz. Ekranın sağ üst tarafındaki bakiyenize tıklayarak Hallederiz Kanka Cüzdan sayfasına girerek, Para Çek linkine tıkladığınızda; açılan sayfada PayPal hesabınızı tanımlayabileceğiniz bir kısım bulunmaktadır. Burada istediğiniz bir hesabınızı tanımlayıp “Yeni Talep Oluştur” butonuyla hesaba para çekme talebinde bulunabilirsiniz. Ancak, para çekme talebinde bulunabilmek için geçerli kazancınızın 50 TL ve üzerinde olması gerekir.

·         Yasaklı Ürünler Nelerdir

Alım-satımı devlet iznine tabi olan ürünler,Alkollü içecekler,Ateşli silahlar ve bıçaklar,Askeri teçhizat,Canlı hayvan,Çalıntı mallar, seri numarası çıkarılmış ürünler,Dinleme cihazları,Hisse senedi, tahvil, bono,İnsan organları,Kaçak ve ithalatı yasak ürünler,Kopya ve bandrolsüz ürünler,Kültür ve tabiat varlıkları,Maymuncuk ve kilit açıcılar,Promosyon ürünleri,Pornografik içerikli malzemeler,Radar dedektörleri,Reçeteli ilaçlar, lensler, endikasyon bilgisi içeren ürünler,Resmi kıyafetler ve üniformalar,Sahte veya Replika ürünler,Şans oyunları biletleri,Telsiz ve komünikasyon cihazları,Toplu elektronik posta adresi listeleri,TV dekoderleri ve şifreli yayın çözücüler,Tütün mamulleri & Elektronik sigaralar,Uyuşturucu madde ve kullanımını sağlayan araçlar,Ürün vasfına sahip olmayan listelemeler,Yanıcı ve patlayıcı maddeler,Yasaklı yayınlar,Veteriner Tıbbi Ürünler,Kontratlar,Telif hakkına sahip ürünler,Yüz fotoğrafı, isimler ve imzalar,Oyunlar (5 yıldan eski olmayan lisanssız oyunlar),Yazılımlar (Lisanssız yazılımlar),Tescilli marka olan ürünler,Yurt dışından kargo yoluyla gelen ürünlerin satışı yasaktır.